Iepriekšējo gadu laikā, kopš 2010.gada dažādas interesantas situācijas un notikumi Latvijas BMX saimē ir dāvājušas bagātīgu pieredzi, par to, kā organizēt kluba darbību, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pozitīvu, daudzpusīgu bērnu attīstību. Šajā sakarā, lai nodrošinātu kvalitatīvu darbu treniņos un treniņnometnēs Tukuma BMX klubā darbojās pieredzējuši un kvalificēti (BMX, Hokeja) treneri, kā arī fizioterapijas speciālists.

Pastiprināti, liela uzmanība Tukuma BMX klubā tiek veltīta treneru atlasei, jo Treneris ir galvenā figūra ētiska sportista tēla veidošanā. Tieši no Trenera redzējuma ir atkarīgs, kā sportu saprot sportisti, kurus viņš trenē. Viņam jāprot apvienot tehniskās, taktiskās, audzinošās, psiholoģiskās, un komunikatīvās spējas. Ņemot vērā BMX riteņbraukšanas un pedagoģijas attīstību mūsu treneri nepārtraukti uzkrāj jaunas zināšanas. Trenera kompetence nepieciešama visās vecuma grupās, lai nodrošinātu kvalitatīvu audzēkņu sagatavošanu nākošajam līmenim, kas saistīts ar pozitīvu cilvēku audzināšanu. Ļoti svarīgi, lai pēc komunikācijām ar treneri audzēknim veidotos ne tikai pareiza uztvere par iemīļoto BMX sporta veidu, bet arī par visiem dzīves aspektiem. Mūsu uzskats ir tāds, ka Trenera uzvedībai jābūt, kā piemēram, it visās situācijās gan cīnoties trasē, gan ārpus tās.

Trenera galvenais uzdevums – sagatavot atjautīgu, fiziski spēcīgu BMX sportistu. Bet tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst, ka pirmkārt, trenerim ir jāaudzina vesels un pilnvērtīgs sabiedrības loceklis, kurš ne vienmēr kļūs par Latvijas BMX izlases dalībnieku, bet noteikti būs trenera un kluba seja.